1. Bir alan adı satın alın.Bu oldukça basit. Markanızı mükemmel bir şekilde tanımlayacak bir etki alanı adına ihtiyacınız var. Süreci gözden geçirmeyin.

  2. Bir web geliştirici bulun. Bu, e-ticaret sitenizi başlatmak için çok önemli bir bileşendir. Sitenizi nispeten kısa bir süre içinde ve profesyonel bir şekilde başlatmak istiyorsanız, bir geliştiriciyi işe almaya gelince işinizi inceleyin. Geliştiricinin oluşturduğu diğer e-ticaret sitelerinden referans alın. Siteyi başlatmanın ne kadar süreceğini tahmin ettikleri zaman çizelgesini alın. Grafik tasarım arka planlarına sahip olduklarından emin olun, böylece sitenizle aynı hizada olacak görüntüleri kırpabilirler. Geliştiricinin seçtiğiniz e-ticaret platformunda site oluşturma deneyimine sahip olup olmadığını sorduğunuzdan emin olun (bkz. 4. adım). Çok sık, girişimciler araştırma açısından gerekli özen göstermeden bir geliştirici ile birlikte hareket ederler. Bunun size olmasına izin vermeyin, çünkü gerçekten başlamadan önce web sitenizi durdurabilir. E-ticaret sitenizin ne kadar sürede başlaması gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bir web tasarım uzmanıyla iletişim kurmaktan çekinmeyin.İlgili: Harika Bir Web Geliştiricisini İşe Alma İçin 5 Tavsiye

  3. Bir iş için ihtiyacınız olan tüm belgeleri alın. İşinizi kaydedin, bir satıcı Lisansı alın ve yasal iş konularına bakmaya başlayın. İşletmenizin oluşturulmasına yardımcı olmak için yerel bir avukata danışmalısınız. Belirgin bir maliyet olsa da, gelecekte önemli bir baş ağrısı ve masraftan kurtaracaktır. Bir şirkete, kar amacı gütmeyen kuruluşlara, limited şirkete veya profesyonel bir kuruluşa başlarsanız, uygun kuruluş veya kuruluş maddelerini eyaletinizin Dışişleri Bakanına kaydetmeniz gerekir. Ek olarak, vergilendirilebilir satış yapacaksanız, uygun devlet kurumu ile bir Satıcı İzni veya Satıcı Lisansı almanız gerekecektir. Pek çok satıcı, sizinle çalışmayı kabul etmeden önce de bunu almanızı ister. Kâr amacı gütmeyen bir şirket kuruyorsanız, hangi genel lisans ve belgelerin gerekli olduğunu öğrenmek için Başsavcı ofisine danışın. Son olarak uygun kurumsal belgelere ihtiyacınız olacak. Daha fazla bilgi için avukatınızla görüşün, ancak bu atlanmaması veya gözden kaçırılması gereken bir adım değildir.

  4. E-ticaret ve web sitesi barındırma platformunu seçin. Zaman ve paradan tasarruf etmek için popüler bir e-ticaret platformu seçin. Shopify, WooCommerce veya BigCommerce’i öneririm. Çoğu geliştirici bunlara aşinadır, bu sayede eklentileri, ödeme işlemlerini vb. Entegre etmeyi kolaylaştırır. Cilt bakımı e-ticaret sitemiz için, WordPress yetenekleri nedeniyle WooCommerce’i kullanmaya karar verdik.  E-ticaret vizyonunuza uygun bir tema bulun.

  5. Mağaza Renkleri Müşterileri Etkileyebilir

  6. Web sitenizi canlı yayınlayın. İşletmenizi başlatmayı taahhüt ettiğiniz anda, ürünlerinizi listelemeden önce sitenizi canlı yayınlayın. Geliştiricinize bir ana sayfa, “Hakkımızda” sayfası ve bir iletişim sayfası oluşturdurun. Güzel olması gerekmiyor ama işleyen bir siteye sahip olmanız birçok nedenden dolayı yardımcı olacaktır:İlk olarak, satıcılarla anlaşmalar yaparken pazarlık yapmanıza izin verecektir. Bir fikirden daha fazlasına sahip olacaksın. İkincisi, muhabirlere ve blog yazarlarına ulaşırken, bir web siteniz olduğunu ve güvenilir olduklarını görebilirler. Üçüncüsü, bu kaynakların hepsinin sitenize geri dönmesi için bir yer sağlayacaktır, bu da elbette SEO oluşturmak için anahtardır.

  7. Muhabirlere Yardım Edin (HARO) Bir Haber Kolu (HARO), herhangi bir işletme sahibi veya dijital pazarlamacının yararlanabileceği PR ve SEO için en büyük araçlardan biridir. Ücretsizdir (eğer doğru şekilde çalıştırılırsa) şaşırtıcı pozlar oluşturur ve eğer gerçekten bir oyun değiştirici olabilir

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.