Arama konumunuzu geliştirmek için çeşitli teknikler kullanılır. İlk görev, insanların arama isteklerinde kullandıkları anahtar kelimeleri ve cümleleri bulmaktır. Sunduklarınızı içerecek kadar geniş bir anahtar kelime kümesi seçin. Arama konumunuzu iyileştirmek için aşağıdakileri yapmalısınız:

Sitenizdeki her web sayfası için anahtar ifadeleri seçin. Her sayfa için farklı olabilirler. Her sayfa kendi anahtar kelime öbeklerinin bulunduğu potansiyel bir açılış sayfasıdır.

Sayfanın birincil arama terimi, sayfanın başlığında olmalıdır.

Sayfalarınızı tanıtmak için bir e-posta bülteni, blog ve sosyal medya kullanın. İnsanlar e-posta bülteninizdeki makalelere tıkladığında, Google konumunuzu iyileştirmeye yardımcı olurlar.

Kullandığınız tüm içerik, seçtiğiniz anahtar kelimeleri içermelidir, ancak içeriğin, anahtar kelimeleri tercih etmek yerine yararlı olması önemlidir.

Web sitesi tasarımınızı, Google tarafından tanımlanan tüm gereksinimlere uyacak şekilde geliştirin. Bu, web sitenizin kalitesini, Google’a site haritaları sağlamayı, okuyucularınız için yararlı ve bilgilendirici bilgiler sağlamayı, resimlerdeki alt özelliğini kullanmayı, sayfa yükleme süresini optimize etmeyi ve mobil cihazları destekleyen dinamik sayfalara sahip olmanızı sağlar.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.