Son Yazılarımız

Web sitesi tasarım standartları

Her iş kolunda olduğu gibi web sitesi tasarımlarında standartlar vardır. Her ne kadar bunu açıklamak zor ve kişisel tercihlere dayalı olsa bile bazı basit ve yazılımsal kuralları belirleyen W3C Konsorsiyumundan örnekler vermek istiyoruz.

Dünya çapındaki ağ birliği olan W3C Konsorsiyumu Ekim 1994 yılında kurulmuş olup dünya çapında ( WWW ) standartlarını belirleyen kuruluştur.

Yazacaklarımız biraz teknik terimler içerse bile yinede bu standartlar HTML , XHTML, CSS, gibi yazılımsal değerleri içermektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz ve özetle kabul görmüş kurallar bütünü olarak tanımlayabileceğimiz web standartlarının, arama motorları gözünde ve bulunabilirlik açısından olumlu etkileri vardır. Şüphesiz olarak arama motoru optimizasyonu (seo) çalışmaları bir çok kriterin yerine getirilmesiyle sağlanır ve başarılı olmak adına bir çok yöntem barındırır. Fakat web standarlarına uygun hatasız siteler üreterek, site ziyaretçilerinin hızlı ve doğru bir biçimde erişimini sağlamış olmanız, sağlıklı bir site için oldukça önemlidir. Ayrıca web standartları kriterlerine uygun bir web sitesi, arama motorları ve seo açısından size artı puan kazandıracaktır.

Aşağıdaki linkten bu standartlara ingilizce olarak ulaşabilirsiniz.

https://www.w3.org/

Batıkent web tasarım olarak W3 standartlarını takip ediyor ve uygulamada sizin için nasıl kullanırız diye düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu Site Koruma Altındadır
%d blogcu bunu beğendi: